Nominerte 2014

Beste animasjon

Tine «Monsterbakken»

Nominert: Animasjonsdepartementet

DNB – P for Panikkspar

Nominert: Gimpville AS

Made in Norway

Nominert: Mikkel Sandemose og Pjotr Sapegin

Lofoten – røkt og gravet

Nominert: Gimpville AS

NSB – Togargumenter

Nominert: Gimpville AS

Beste interaktive

Mr.Nickens

Nominert: Babusjka AS og Håkon Sørensen

Pizzabudeksperimentet

Nominert: David Reiss-Andersen

The Devold Protection Challenge

Nominert: fantefilm

Voksne skaper vennskap – SE

Nominert: small film

Norges smarteste taxisjåfør

Nominert: fantefilm

Beste promo

Klovn til kaffen – teaser

Nominert: Promoavdelingen i SBS Discovery Television A/S

Radioresepsjonen flytter til NRK P13

Nominert: Marked NRK

NRK Idents

Nominert: NRK v/ Jan Otto Wiig og Simon Hawken

MAX – V75

Nominert: Promoavdelingen i SBS Discovery Television A/S

JAKTENPÅKJÆRLIGHETEN

Nominert: TV2 Promo

Beste promo – NRK TV nett og mobil

Nominert: NRK

Sinnasnekkeren teaser

Nominert: Promoavdelingen i SBS Discovery Television A/S

Beste visuelle effekt

NSB – Hva er det med toget?

Nominert: Gimpville AS

DNB – L for Liftoff

Nominert: Gimpville AS

Jotun Cities

Nominert: Morten Jacobsen, VFX Supervisor

Tornado

Nominert: Bacon X ved Jonas Drehn

OL2014

Nominert: VFX Supervisor Øystein Larsen, Storm Studios

Fagprisen for produksjon

Henrik Stenberg

Nominert: For foto i filmen «Dagen Gryr» for VG og Dinamo.

Astrid Marie Sætren

Nominert: For produksjonsdesign i filmen Voff for Felleskjøpet.

Geir Hartly

Nominert: For foto i filmen The Train for Telenor.

Halvor Lid

Nominert: For produksjonsledelse i filmen Voff for Felleskjøpet.

Dante Spinotti

Nominert: For foto i filmen Cowboy for Telenor.

Tom Erik Heimen

Nominert: For stunt i filmen The Devold Protection Challenge for Devold.

Anders Flatland

Nominert: For foto i filmen Voff for Felleskjøpet.

Jørgen Stangebye Larsen

Nominert: For scenografi i filmen Eldre Ektepar for Gilde.

Jens Ramborg

Nominert: For foto i filmen Mowi for Marine Harvest.

Henrik Stenberg

Nominert: For foto i filmen Voff for Felleskjøpet.

Fagpris for postproduksjon

Thomas Trælnes

Nominert: Med klipp i filmen Nye Baller for Unibet.

Haavard Albertsen

Nominert: Med online/grade i filmen Voff for Felleskjøpet.

Didrik Jerndahl

Nominert: Med klipp i filmen Overskudd til å Dele for Sparebankforeningen.

Patrick Larsgaard

Nominert: Med klipp i filmen Barnehagebarnas Egen Reklamefilm for Kunnskapsdepartementet.

Marius Brovold

Nominert: For lyddesign i filmen Nye Baller for Unibet.

Marius Brovold

Nominert: For lyd i filmen Myntkastet for Unibet.

Henrik Skram

Nominert: Som komponist i filmen Overskudd til å Dele for Sparebankforeningen.

Thomas Trælnes

Nominert: Med klipp i fimen Myntkastet for Unibet.

Beste regissør

Telenor – The Train

Nominert: Harald Zwart

Mr.Nickens

Nominert: Stian Smestad

Sulten

Nominert: Kasper Wedendahl

McDonalds ”Mouth”

Nominert: Aksel Hennie

Unibet ”Nye Baller”

Nominert: Morten Tyldum

Hennig Olsen – ”Dugg”

Nominert: Harald Zwart

”Skal bare” (Henning 60’)

Nominert: Kristoffer Carlin

DnB ”Bank fra da til nå”

Nominert: Morten Tyldum

Våghalsen

The Runner

Nominert: Motion Blur Commercials

McDonalds ”Mouth”

Nominert: Einar Film og Fortellinger- Guri Neby

NSB ”To rette, to vrange”

Nominert: Einar Film og Fortellinger- Guri Neby

Johan skal på fisketur

Nominert: David Reiss-Andersen & Kristoffer Carlin

Fresh Off The Hill

Nominert: Babusjka

Gilde Pålegg ”Virkelige gode dager”

Nominert: Einar Film og Fortellinger- Guri Neby

Beste reklamefilm

McDonalds ”Mouth”

Nominert: Einar Film og Fortellinger- Guri Neby

Telenor- ”The Train”

Nominert: Motion Blur Commercials

The Runner

Nominert: Motion Blur Commercials

Felleskjøpet Voff

Nominert:

Det er her vi kommer fra

Nominert: Magne Lyngner

Murphys Lov

Nominert: Magne Lyngner