Vinnere 2013

Beste animasjon

Animasjonsdepartementet

For Nidar «Favoritter»

Produksjonsselskap: Animasjonsepartementet

Byrå: TRY

Regissør: Martin Engh

DOP / Fotograf: Matt Day

Postproduksjon: Shortcut

Kunde: Nidar

Stab: Copy: Sigurd Solberg AD: Einar Fjøsne Consultant: Monika Augustsson Project manager: Kristin Berge Jahr Director: Martin Engh Producer: Jakob thommessen DOP: Matt Day Animator: Kevin Walton Camera assistant: Tom Piercy Gaffer: Aldo Camillieri Art Department: Gee Staughton CG: Storm Studios

Beste interaktive film

Pravda v/ Mikkel Sandemose & Erik Schøien

For Arbeiderpartiet «Taxi Stoltenberg»

Produksjonsselskap: Pravda

Byrå: TRY/APT

Regissør: Mikkel Sandemose

DOP / Fotograf: Jens Ramborg

Postproduksjon: Storyline

Kunde: Arbeiderpartiet

Stab: Klipp: Patrick Larsgaard

Beste Promo

TVNorges promoavdeling

For Kongsvik Videregående

Produksjonsselskap: TVNorges promoavdeling

Byrå: TVNorges promoavdeling

Regissør: Karen Otterstad Philippenko

DOP / Fotograf: Bjarte Slinning, Morten Leirkjær

Postproduksjon: TVNorges promoavdeling

Kunde: TVNorge

Stab: Karen Otterstad Philippenko, Bjarte Slinning, Morten Leirkjær

Beste regissør

Espen Sandberg & Joachim Rønning For Motion Blur

For «Angrer aldri»

Produksjonsselskap: Motion Blur

Byrå: SMFB

Regissør: Roenberg (Espen Sandberg & Joachim Rønning)

DOP / Fotograf: Andreas Berger

Postproduksjon: Storyline

Kunde: Freia Kvikk lunsj

Stab: Produsent Espen Horn, Produksjonsleder Tor Kristian Liseth, Fotograf Andreas Berger, 1AD Tonje Rolland, B-Foto Eirik Holst Aagård. Lysmester Thor Erik Løkken, Styling Caroline Sætre, Grip Anders Eide Lyd Tomas Naug

Beste reklamefilm

Espen Sandberg & Joachim Rønning For Motion Blur

For «Angrer aldri»

Produksjonsselskap: Motion Blur

Byrå: SMFB

Regissør: Roenberg (Espen Sandberg & Joachim Rønning)

DOP / Fotograf: Andreas Berger

Postproduksjon: Storyline

Kunde: Freia Kvikk lunsj

Stab: Produsent Espen Horn, Produksjonsleder Tor Kristian Liseth, Fotograf Andreas Berger, 1AD Tonje Rolland, B-Foto Eirik Holst Aagård. Lysmester Thor Erik Løkken, Styling Caroline Sætre, Grip Anders Eide Lyd Tomas Naug

Beste visuelle effekt

Einar Film & Fortellinger / Gimpville

For Telenor «Dekning»

Produksjonsselskap: Einar Film & Fortellinger

Byrå: Try Apt

Regissør: Morten Tyldum

DOP / Fotograf: John Andreas Andersen

Postproduksjon: Gimpville/ ShortCut

Kunde: Telenor

Stab: Produsent Guri Neby, VFX Produsent Aksel Jermstad, Produsent Juice Film Martin Jacobsen, Produksjonsleder Henriette Carlsen, Produksjonskoordinator Maren Gjerdrum Haugen

Fagprisen

Andreas Berger

For «Angrer aldri»

Produksjonsselskap: Motion Blur

Byrå: SMFB

Regissør: Roenberg (Espen Sandberg & Joachim Rønning)

DOP / Fotograf: Andreas Berger

Postproduksjon: Storyline

Kunde: Freia Kvikk lunsj

Stab: Produsent Espen Horn, Produksjonsleder Tor Kristian Liseth, Fotograf Andreas Berger, 1AD Tonje Rolland, B-Foto Eirik Holst Aagård. Lysmester Thor Erik Løkken, Styling Caroline Sætre, Grip Anders Eide Lyd Tomas Naug

Våghalsen

Pravda v/ Kristoffer Carlin & Mette Waaberg

For Lofoten «Hold i torsken»

Produksjonsselskap: Pravda

Byrå: TRY

Regissør: Kristoffer Carlin

DOP / Fotograf: Nico Poulsson

Postproduksjon: Storyline

Kunde: Lofoten

Stab: Klipp: Patrick Larsgaard