Vinnere 2017

Beste Promo

NRK Marked

For «P3 Gull»

Produksjonsselskap: NRK Marked

Produsent: Marius Hansen

Postproduksjon: NRK Marked

Regissør: Marius Hansen

DOP / Fotograf: Arkiv foto

Byrå: NRK Marked

Kunde: P3 Gull

Stab: Lyddesign og klipp: Marius Hansen Klipp: Pontus Wesøe Klipp: Daniel Rørvik Davidsen

 

 

 

Fagpris Produksjon

Per Henry Borch

Line Producer

Juryens begrunnelse: Arbeidet til fagfunksjonen er ikke alltid like synlig, men vinneren i år viser tydelig hvor avgjørende denne funksjonen kan være.
Geografiske avstander og lite tilgjengelig locations, hvor naturkrefter råder, gjør denne line produser jobben usedvanlig krevende
Produksjonslogistikken og de tøffe forholdene gir filmen særpreg og underbygger idéen, og ble her tatt hånd om på en eminent måte.
Vinneren har gjennom en årrekke vist seg å være uunnværlig for norsk filmbransje og har den avgjørende fagkunnskapen og erfaringen til å hale i land et slikt prosjekt.

 

 

 

 

Beste Visuelle Effekt

Storm Studios

For «One Call – Fri fart»

VFX Supervisor: Morten Moen / Fredrik Arntzen / Morten Jacobsen

Postproduksjon: Storm Studios

Produksjonsselskap: Einar Film og Fortellinger

Produsent: Guri Neby

Byrå: Los&Co

Regissør: John Andreas Andersen

DOP / Fotograf: Anders Flatland

Kunde: One Call

 

 

 

Beste Nettfilm

Atlas

For «Lyden av Norsk industri»

Produksjonsselskap: Atlas

Produsent: Mats Olofsson

Postproduksjon: Atlas

Regissør: Henrik Rosturp

Fotograf: Johan Hannu

Byrå: Try

Kunde: Norsk Industri

Produksjonsleder: Renee Tvedt

 

 

 

Samfunn / Ikke-kommersiell

Sheriff Film Company AS

For «Ikke Greit»

Produksjonsselskap: Sheriff Film Company AS

Produsent: Guy Haddeland

Postproduksjon: Sheriff Film Company AS

Regissør: Alexander Halvorsen

Fotograf: Magnus Flåto

Byrå: Oktan Oslo

Kunde: Ung.no og BufDir

 

 

 

Nye Talenter

Ole Sebastian Koss

For «Forfalne»

Regissør: Ole Sebastian Koss

Produksjonsselskap: Den Norske Filmskolen

Produsent: Anton Hansen

Postproduksjon: Den Norske Filmskolen

Fotograf: Anton Österlund

 

 

 

Beste Animasjonsfilm

Animasjonsdepartementet

For «Julenissens Verksted»

Produksjonsselskap: Animasjonsdepartementet/ The Line

Produsent: Jakob Thommessen

Postproduksjon: The Line

Regissør: Wesley Lois

Byrå: T/A POL

Kunde: Vipps

Stab: animatører: Wesley Louis, Tim McCourt, James Duveen, Alvise Z Compositor: Max Taylor Project Manager: Ina Egelandsdal Creatives: Janne Brenda Lysbø, Stian Johansen Line Production: Dom Thomson-Talbot – Friends Electric Matte Painter: Mathias Zamecki Music/sound design: Verdens Sterkeste Mann

 

 

 

Fagpris Post-produksjon #1

Marius Hansen

Lyddesign og klipp

For «P3 Gull»

Juryens begrunnelse: Juryen var begeistret for dette bidraget. Kombinasjonen av klipp og lyddesign er meget bra utført og juryen var aldri i tvil om at dette var vinneren. Prosjektet viser et eksepsjonelt godt håndverk i forhold til musikalitet og timing. Arbeidet er smart og kreativt gjort og gjennomført, og det er en prestasjon at en og samme mann har gjort både lyd og klipp.

 

 

 

Beste Regissør

Marius Holst

For «Røde Kors Slå På Ring»

Regissør: Marius Holst

Produksjonsselskap: Fantefilm

Produsent: Hugo Hagemann Føsker

Postproduksjon: Uhørt

Fotograf: John Andreas Andersen

Byrå: Try

Kunde: Røde Kors

Klipper: Thomas Trælnes

 

 

 

Beste Reklamefilm

Bacon

For «Kjell (52)»

Produksjonsselskap: Bacon OSL

Produsent: Magne Lyngner

Postproduksjon: Bacon XO

Regissør: Bart Timmer

Byrå: Try

Kunde: DnB